Haber

Kırklareli Belediyesi ‘Avrupa Konseyi Şeref Bayrağı’ aldı

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – Kırklareli; Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi, Sosyal İşler, Sağlık ve Sürdürülebilir Kalkınma Komitesi tarafından Avrupa Onur Bayrağı ile ödüllendirilmiştir.

Kırklareli Belediyesi, 2018’de Avrupa’dan 12 yıldızlı şehir ödülü, 2020 ve 2022’de Avrupa Yerel Demokrasi ödülü ve 2021’de Avrupa Diploması kazandı.

Çağdaş medeniyetin temsilcisi Kırklareli halkıyla birlikte geleceğe sağlam adımlarla yürüdüklerini ifade eden Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyamkeşoğlu, bu başarının arkasında Kırklareli’nin kozmik bakış açısının yattığına değindi.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Prensoğlu, Avrupa Şeref Bayrağını kazanmanın sadece kent için değil, bölge ve ülke genelinde değerli bir kilometre taşı olduğuna değinerek; “Kırklareli Belediyesi olarak vatandaşlarımızın nitelikli sosyal yapısı ve geleceğe geniş bakış açıları bizleri her zaman motive etmiştir. Yaptığımız çalışmalar ve attığımız adımlarla Kırklareli’yi bir marka haline getirdik ve sınırları aşan bir statüye kavuşturduk. Bunu halkımızla birlikte başardık. Kırklareli, sahip olduğu argümanlar ve potansiyeli ile sadece ülke genelinde değil, sınırları aşan bir düzeyde tanınmayı başarmıştır. Avrupa’dan aldığımız ödüller sadece Kırklareli için değil, Türkiye için de geçerli” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Mustafa Kemal Atatürk’ün batı medeniyeti vizyonuyla kurulduğunu hatırlatan Keskinoğlu; “Bu vizyonun mirasının sadık savunucuları olarak her zaman batıya döndük. Yürüdüğümüz yolda şehrimize hizmette çağdaşlığı ve evrenselliği amaç edindik. Bu çabaların dünyanın merkezindeki Avrupa tarafından takdir ve takdir edilmesi, çocuklarımıza bırakacağımız bir gurur abidesidir. Biliyoruz ki ortaya koyduklarımızı kaldığımız yerden devam ettirecek, bundan sonra da şehrimize ve ülkemize güç katmaya devam edecekler” dedi.

Önümüzdeki dönemde Kırklareli’nin kazandığı Avrupa Konseyi Onur Bayrağı’nın takdimi için bölgeden katılacak milletvekillerinin eşlik edeceği bir tören planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu