Ekonomi

Kırklareli’nin yöresel ürünleri İstanbul Üsküdar Belediyesi’nde satılacak.

İstanbul Üsküdar Belediyesi’ne ait sosyal tesislerde Kırklareli’nin yöresel ürünleri, beyaz peynir, hardaliye, kıvırcık kuzu, meşe balı ve yaban mersininin satışa sunulacağı bildirildi.

Kırklareli Valisi Birol Ekici, Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aksoy, Dokuz Höyük Kooperatif Lideri Recai Ergün, Kayalı Kooperatif Lideri Ercan Kamış, arı üreticisi Rıdvan Ulus ve diğer üreticiler, coğrafi çalışmalarını tanıtmak üzere İstanbul Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’i makamında ziyaret ederek teslimler yaptı. yerel ve coğrafi olarak işaretlenmiş ürünler.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Kırklareli Valisi Birol Ekici’ye teşekkür ederek, yerli üreticilerin eserlerini tercih edeceklerini, prensip olarak yerli üreticilerden eser satın aldıklarını söyledi.

“Uygun fiyatları görmek şaşırtıcı”

Kırklareli Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy, “Belediye başkanlarımıza üreticilerimizi ve kooperatiflerimizi tanıtıyoruz. Onlar da alacaklarını beyan ediyorlar. Ürünleri görünce hepsi çok memnun kaldı. Uygun fiyatları görünce onlar da şaşırıyor.” .Kırklareli beyaz peyniri, Kırklareli Hardaliye, kıvırcık kuzu, meşe balı, yaban mersinli ürünlerimizi aldık, belediyelerin sosyal tesislerinde bu ürünleri değerlendirecekler.”

“Coğrafi işaretli ürünlerimizi İstanbullulara tanıtmak istiyoruz”

Vali Birol Ekici, Kırklareli’nin coğrafi işaretli ve yöresel ürünlerinin tanıtımı için azami gayreti gösterdiklerini vurgulayarak, “Coğrafi ürünlerimizi İstanbul halkına ulaştırmak istiyoruz. İstanbul’da sosyal tesisler Çalışmalarımızı doğrudan İstanbullulara ulaştırmak için hem üreticilerimizin hem de tüketicilerimizin memnuniyet, huzur ve refahının çok değerli olduğuna inanıyorum. – TEKİRDAĞ

haberizmit.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu