Haber

Depremlerin ardından Konya’da 8 bin 229 öğrenci okula başladı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Konya’ya gelen 8 bin 229 öğrenci örgün eğitim kurumlarına kayıt oldu.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit yaptığı yazılı açıklamada, deprem nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan ailelerin okul çağındaki çocukları için tüm imkanların seferber edildiğini söyledi.

İl merkezi ve ilçelerde KYK yurtları, okul yurtları ve öğretmenevlerine yerleştirilen ailelerin okul çağındaki çocuklarının eğitimden mahrum kalmaması için gerekli tüm çalışmaların hassasiyetle yürütüldüğüne işaret eden Yiğit, “Kreşler ve oyun odaları açtık. ilimiz genelinde 24 KYK yurdunda çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz.” sözünü kullandı.

Yiğit, sınıf ziyaretlerinde öğrencilerin yeni sınıflarında uyum sağlamalarını görmenin mutluluk verici olduğunu belirtti.

“Kreşlerin yanı sıra Selçuklu’da Şemsi-i Tebrizi ve Alaaddin KYK yurtlarında ilkokullar, Mevlana ve Tahir’de ilk ve ortaokul sınıfları açarak öğrencilerimizin eğitimden mahrum kalmaması adına değerli bir adım atmış olduk. Meram’da bulunan Büyükkörükçü KYK yurtları.Ayrıca ailelerinin isteği üzerine okul çatısı altında eğitim gören tüm öğrencilerimizin okul kıyafeti, kırtasiye ve kitap ihtiyaçlarını karşıladık.Ülkemizde eğitim hiçbir zaman kesintiye uğramayacak, Valiliğimiz koordinasyonunda, eğitim yöneticilerimizin ve öğretmenlerimizin özverili çalışmaları ile.”

elbeyli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu