Haber

Karataş’taki JİG Turnuvası’nda “Büyük Balık” LÖSEV’e gitti

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 3. JİG Turnuvası’nda yakalanan balıklar açık artırmayla satıldı, geliri LÖSEV’e bağışlandı.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 3. JİG Turnuvası Karataş Limanı’nda gerçekleşti. Turnuvada 210 sporcu, 66 tekne ile 3 kategoride yarıştı. “Yakala Bırak”, “En Büyük Balık” ve “En Çok Balık” kategorilerinde mücadele eden yarışmacılara para ödülü ve çeşitli hediyeler verildi.

Yerel sanatçıların da konser verdiği turnuvada Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’nden gelen hakem komitesi misyon aldı. Yakala bırak kısmında 66 balık yakalanıp bırakılırken bu kolda birinci olan Team Molly grubu 5 bin TL para mükafatını ve ikinci olan Team Boyka 3 bin TL fiyatındaki mükafatını LÖSEV’e bağışladı.

Aynı kısımda üçüncülüğü ise Harika Balıkçılar kadrosu kazanarak 2 bin TL ödül aldı. En çok balık kategorisinde birinciliği Team Temel 01, ikinciliği Team Özibey ve üçüncülüğü ise Team Turkuaz ekibi kazandı. Turnuvada en büyük balık mükafatı olan 7 bin 500 TL ve gayret kemerini ise Team Diffirci elde etti.

Turnuva sonucunda yakalanan balıkların açık artırma ile satılmasından elde edilen 12 bin 150 TL de LÖSEV’e bağışlandı. – ADANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu