Teknoloji

YouTube, Dolandırıcılığı Önlemek İçin Kısa Videolara Bağlantıları Yasaklayacak

YouTube, TikTok gibi kısa video formatı şortlu bazı değişiklikler duyurdu. Google bünyesinde faaliyet gösteren platform artık Bu görsellere tıklanabilir link eklenemez.söz.

YouTube Shorts resimlerine bağlantılar, 31 Ağustos 2023’ten itibaren Yavaş yavaş tıklanamayan bağlantılara sahip olmaya başlayacaksınız. Artık yorumlara, açıklamalara veya resimlere bağlantı eklemek mümkün değil.

Spam veya dolandırıcılık riskleri nedeniyle bağlantılar Shorts’tan kaldırılır

YouTube, güvenlik nedeniyle Shorts’tan bağlantı kaldırma kararı aldığını açıkladı. Bu formda kullanıcıların spam ve dolandırıcılık gibi kötü amaçlı içeriklerden korunması amaçlanmaktadır. Şirket yaptığı açıklamada bazı Shorts bağlantılarının “ kötü amaçlı yazılım, kimlik avı veya sahte içerik”Mevcut önlemlerin yeterli olmadığını ekliyor.

YouTube ayrıca Shorts’ta bağlantılar için yeni bir yol tanıtacağını belirtti. Bu özellik, içerik üreticilerinin izleyicileri diğer YouTube görüntülemelerine daha sadık bir şekilde yönlendirmesine olanak tanıyacak. eylül sonundatanıtılacak.

Sosyal medya ilişkileri de kaldırılacak

Ek olarak, kullanıcılar kanallarına ekleyebilir sosyal medya simgeleri de kaldırılacaktır. Bunun nedeni, temasların ” yanıltıcı “olmak. Bu değişikliğin pek hoş karşılanmayacağını söyleyebiliriz. Kullanıcılar, diğer sosyal medya hesaplarının reklamını yapmak için bağlantıları kullanabilir.

Platform, kullanıcılar için oldukça değerli olan bu bahise daha sadık bir yol getireceğini de belirtelim. Bağlantılar, 23 Ağustos’ta gelecek bir güncellemeyle “Abone Ol” düğmesinin yanına getirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu